Tekvando Kursu

Grup çalışmaları ile tekvando kursu fertler arasında karşılıklı işbirliği ve dayanışmayı geliştirir. Fertler arasındaki sosyalleşme sürecini çabuklaştırır. Spor salonunda verilen tekvando kursuna yaşları 9 ile birlikte 19 arasında değişen hemen hemen 50 öğrenci katılıyor. Yaşları 7 ila 17 arasında değişen her türlü çocuk velilerin de izleyebildiği ortamda tekvando eğitimi alıyor.
Tekvando Eğitimi

Doğru eğitim almış bir öğrenci tekvandoyu en süratli eğitim metotlarıyla kavrayabilme imkânına sahiptir. Sayfamızda bulunan tekvando kursu listesini inceleyerek tekvando kurs fiyatları hususunda daha ayrıntılı bilgi bulabilirsiniz.

tekvando kursuTaekwondo

Sarı kemere geçtiğimiz bir sporcuda artık; taekwondo dünyasına kök salmış. Kırmızı kemerdeki bir taekwondocu bundan sonra öneme alıncak bir yapıya sahiptir.

Tarzınız ne olursa olsun en en doğru fiyat ile birlikte en güzel dövüş sporları eğitimini almanız son derece önemlidir. Tekvando kurslarına katılarak aynı vakitte branşlaşma eğitimi de alacak olanlar yarışmalara katılabilirler. Eğitim sürecinde çocuklara bir sportif disiplinden ziyade oyun mantığı içinde fiziksel etkinlik eğitimleri yapılır. Yaş gruplarındaki spor okulunda 7 14 yaş arası çocuklar ve gençler eğitim alıyor. Taekwondo eğitimlerinde hiç kuşkusuz antrenörün tecrübesi ileri yaşlarda sporcunun nasıl bir biçimde yetişeceğinin dönüşmesini sağlayacağından mühimdir.

Tekvando Kursu

Türkiye de gerçekleştirilen Tekvando müsabakalarına katılmaktadır. Taekwondo Türkçe de Tekvando olarak yazılır ve okunur. Tekvando kursu bütün spor branşlarının esasını oluşturur.

Yaşı 15’den küçük olan sporcular Dan seviyesine ulaştıkları takdirde “Poom Dan” olarak adlandırılırlar. Avrupa dünya ve olimpiyatta bile derece yapan sporcularımız bulunuyor. Yetenekleri ile birlikte itina çeken sporcular Yeşil beyazlıların alt yapısına yönlendiriliyor. Ulusal ve uluslararası turnuvalarda Osmangazi’nin adını tüm dünyaya duyuran sporcularımızın her zaman yanındayız.

Ülkemizde futboldan sonra azami lisanslı sporcu yetiştiren branştır. Siyah kemer takınan sporcu hem fizik olarak görkemli bir estetiğe ve ruh durumu olarak toplum ahlak kurallarının zirvesinde bir kişiliğe ulaşmış demektir. Topluma faydalı sıhhatli nesiller yetiştirmek önemlidir. Dışarıda sokaklarda harcayacakları enerjilerini tekvonda öğrenerek, güvenilir bir ortamda spor yaparak harcıyorlar. Kişilerin toplum içerisinde statü kazanmalarını sağlar.

Taekwondo da olgunluğu ve profesyonelliği temsil eder. Taekwondo yapacak şahıslar bir uzmana danışmadan spora başlamasınlar. Çünkü yetenekleri tekvando yerine krav maga gibi farklı bir spora da olabilir. İnsanların çalışma ortamlarında yaşadıkları stres ve baskılardan kurtulmalarında bir araçtır. Aileler çocuklarının sokaktan kurtulup sporla meşgul olmasını ve yetkin hocaların nezaretinde çalışmaktan memnuniyet duyduklarını açıkladılar. Detaylı bilgiyi Türkiye Taekwondo Federasyonu internet sitesinden alabilirsiniz.

Give a Comment