Ney Kursu

Türk Sanat Müziği

Ney Kursu ile birlikte ney çalmaya başlayanlar Türk Sanat Müziğine ve tasavvuf müziğini icra edebilirler. Eğitimler nota ile birlikte teorik temellere en doğru olarak verilir ve öğrencinin Türk Sanat Müziği ve tasavvuf müziğini kolayca icra yapabilmesi sağlanır. Temel eğitim peşinden öğrenci Türk Sanat Müziği ve Tasavvuf Müziği eserlerini kendi başına çalabilecek bir hale gelir.
Ney Çeşitleri

Farklı ney çeşitleri bulunmaktadır. Bunlardan en oldukça sarfedilen Mansur ve Kız Neyidir nedeni ise daha zahmetsiz tutulması ve üflenmesidir. Adının Kız Neyi olmasının nedeni mutlaka kızlar için yapıldığı manasına gelmemektedir çıkardığı ses açısından Kız Neyi denmektedir. Mansur ve Kız Neylerinin hakimiyetinin zahmetsiz olması nedeniyle tavsite edilir. Ses sahasının genişliği (tiz ve pest seslerin rahat çıkması) ve ses renginin güzel olması ney alırken itina etmeniz gereken en mühim etkenler. Ney, kaynağını İslam’da Allah’ın insanı yaratırken ruhu üflemiş olmasından alır.

Ney perdesiz ve öğrenilmesi güç bir çalgı olduğu için musiki hususunda yeteri dek eğitimi olmayan birinin elbette bir eğitmen gözetiminde çalışması gerekir. Nota okuma ve temel müzik verileri bütün çalgılardaki gibi ney derslerinde de işlenmektedir. Ney kurs saatlerimiz elastik olup öğrencinin boş olduğu rastgele bir saat kendine rezerve edilmektedir.Neyzen Nedir?

Neyzen, ney üfleyen kimseye verilen isimdir.

Ney Öğrenme Süresi

Her ne kadar ney eğitimi zor görünse de ve ney kursuna gidip kaliteli bir eğitim sonunda ney öğrenmek mümkündür. Düzenli çalışmalarınız neticesi son derece kısa süre içerisinde ney çalmayı öğrenebilirsiniz.

Ney Eğitimi

Ney kurslarında klasik yöntemde bir eğitim modeli benimsenmektedir. Haftada 1 saatlik dolu dolu uzman eğitmenler ile birlikte sizlerin başarı kaydedebilmeniz ve alanınızda uzmanlaşabileceğiniz hizmet sunulmaktadır. Türk müziğinin temellerini bölümünde expert eğitmenler ışığında öğretilecek bilgilerle kursa gitmek isteyen müzisyenlere fırsat sağlayabilmektedir. Bazı ney kurslarında ney dersleri stüdyo ortamında tek kişilik spesifik çalışmalar ile birlikte yürütülmektedir.

ney kursu

Ney öğrenmek isteyen kişilerin boş vakitlerini daha başarılı değerlendirmeleri noktasında ney konusunda ilgileri varsa ikamet ettikleri yerin yakınındaki bir ney kursuna başvurmaları ve ney eğitimlerine başlamaları uygun olacaktır. Ney öğrenmek isteyenlerin arzusuna göre ney kursu gün ya da saat miktarını artırılabilir.

Ney Kursu

Ney kursu için birçok alternatifiniz bulunmaktadır. Ücretli birçok ney kursu olduğu gibi ücretsiz ney kursu veren İSMEK gibi kurumlar da bulunmaktadır. Ayrıca ney özel ders konusunda da müzik öğretmenleriyle görüşüp özel ders alabilirsiniz.

Hobi Kursları

Ney kursu dışında da hobi olarak katılabileceğiniz krav maga kursu, resim kursu ve kişisel gelişim kurslarında birçok kategori mevcuttur. Bunlardan kendinize uygun olanı seçerek katılmanız hem boş zamanlarınızı değerlendirmeniz hem de sosyalleşmek adına sizin için son derece faydalı olacaktır.

One Response

  1. Lokman 7 Eylül 2019

Give a Comment