Krav Maga Kursu

Krav maganın ana hedefi ve felsefesi yaşamda kalmak için savunmadır. Krav maga kursunda kişisel savunma eğitimi verilmektedir. Kişisel savunma (self defense) için daha basitleştirilip askeriyede sarfedilen öldürme teknikleri çıkarılmış bir versiyonu sivil yaşamda açılan krav maga kursu ile öğretilmektedir. Şehir içerisinde günlük yaşamda yaşanabilecek birçok risklere karşı teknik bulgular içerir.
Krav Maga Nedir?

Adını vatanımızda biraz biraz duymaya başladığımız Krav maga İsrail güvenlik güçlerinin ve ordunun savaşlar da kullandığı bir muhabere sanatı olarak geçmektedir. İbranice dövüş ve ilişki manasına gelmekte ve sözcük manası olarak Batı aleminde da yakın dövüş olarak bilinmektedir. Kısa adı; IDF (Israel Defense Forces) olan İsrail Savunma Birlikleri tarafından yaratılmış bir savunma sistemidir. Krav Maga İsrail güvenlik güçleri tarafından belirli farklılıklarla kullanılmaktadır.

krav maga kursuKrav Maga Teknikleri

Öğrencilere her çeşit hücum için en süratli ve tesirli biçimde savunma teknikleri öğretilmektedir. Kısa bir müddette en çağdaş savunma tekniklerinden bir tanesi durumuna geldi. Krav maga teknikleri arasında çeşitli yumruk türleri bulunmaktadır. Sonrasında da tutuş ve devirme teknikleri ile birlikte şahıs tesirsiz bir hale getirilir. Gençliğinde boks ve güreş şampiyonu olan Lichtenfeld savaşlar ve ilticalarla geçtiğimiz yaşamı süresince da tekniklerini ilerletmek için bol bol olanak buldu.

Krav Maga Güvenlik

Eğitmenler koruyucu ekipmanlar kullanarak ve makul güç uygulayarak öğrencilere en fazla güvenlik kapsamında bir çalışma sağlar. Krav maga kursuna gidenlerin zinde ve kuvvetli olmak için doğru beslenmeleri de mühim. Beslenme tercihinde natural gıda ve gıdalara yönelmek mühimdir. Etkisini bedene ve metabolizmaya bağlı olarak aşağı yukarı 2 3 hafta içinde işaret ediyor. Krav maga hemen derhal tüm dövüş spor dallarını da içinde barındıran bir eğitim uygulamasıdır. Ancak; kendi içinde derece derece yükselen bir programdır.

Krav Maga Kursu Ne Kadar Sürüyor?

Krav maga kursu aynı vakitte üç aylık periyotlar durumunda krav maga kursları verilmektedir. Bu durum kursa göre değişiklik gösterebilmektedir.

Kimler Krav Maga Öğrenebilir?

Kadınlar ve çocuklar tarafından da zorluk çekmeden öğrenilebilir. İçeriği diğerleri tarafından doğru ve geçerli bulunmayabilir.

Kendini Savunma

Kadının fiziksel olarak bir erkeğe karşı kendini güçsüz tespit etmesi sebebiyle başvuruları daha çok. Doğru soluk alma sorunu ile birlikte birlikte tüm kaslara oksijenin doğru gitmesiyle vücut kendini toparlamaya ve güçlenmeye başlıyor.

Etkili Savunma

Krav maga özellikle sokak kavgalarında epeyce tesirli olarak kullanmak mümkün. Karşılaşacağımız risklerden kısa ve tesirli ve az zarar görerek hem de hiç zarar görmeden nasıl kurtulabileceğimizi öğrenmemizi sağlar.

Krav Maga Antrenman

Ağır ya da son derece ağır antrenman yapıyorsanız haftada 2 ila 3 antrenman yeterli olabilmektedir. Haftada 6 gün ağır antrenman hem de kamp dönemleri veyahut periyodik dönemlerde günde 2 antrenmandan haftada 6 gün (1 gün dinlenme) toplamda 12 antrenmana dek çıkılabilmektedir.

Krav Maga Kursu Koşulları

Sağlık açısından demo ders sonrası krav maga kursu eğitimcileri çalışma halinize göre sıhhat raporları isteyebilir. Temiz olmayan ve ağır bir kokunun hakim olduğu mekanlarda hiç kimse çalışmak istemeyecektir.

Filmlerde Krav Maga

Kuzuların Sessizliğinde Clarice Starling Krav Maga’dan bazı hareketleri yaparken görülmektedir. Krav Maga yapar iken yemek yemeniz yahut atıştırma yapmanız doğru ve sıhhatli olmaz. Çalışmış olduğunuz ay içerisindeki gelmediğiniz günler yapılmış sayılır. Sistemin içerisinde nerdeyse bütün savunma ve hücum sanatları vardır.

Sağlık ile birlikte alakalı probleminiz varsa raporlarınız ile birlikte gelmeniz öneri edilir. Durum bunun gibi olunca kardiyolarla alakalı akıllarda her türlü soru işaretinin oluşması da kaçınılmazdır. Öğrenilmesi de diğer her türlü savunma sporuna göre kolay olan krav magada eğitim süreci de zahmetsizce aşılabilmektedir. Vücut yapısı olarak bir bayan bir erkeğin yaptığı hareketleri yapamaz ya da yapar ise hatalı bir sonuç alabilir.

Savunma Sporları

Kendinizi nasıl savunmanız gerekliliğini öğrenmeye karar vermelisiniz. Krav Maga kursunda ataklar ve savunmalar rakipte mümkün olabilecek en büyük acıyı oluşturmak amacıyla tasarlanmışlardır. Savunma sporları arasında en çok tercih edilen sporlardan biri krav maga sporudur. Birçok kişi bu sporu öğrenmek için krav maga kurslarına gitmektedir. Verilen eğitimin sonunda krav magayı öğrenerek savunma amaçlı olarak kullanabilmektedirler. Bu nedenle siz de dilerseniz krav maga eğitimine başlayabilirsiniz.

2 Comments

  1. Cem 31 Ağustos 2019
  2. Kerem 7 Eylül 2019

Give a Comment